Suplementy diety mające wspomagać odchudzanie mają to do siebie, że mają tą niesamowitą zdolność do prowokowania gorących dyskusji.
Tak też jest w przypadku Keto Actives, którego opinie i recenzje można podzielić na dwa typy – absolutnie negatywne i absolutnie pozytywne. To zjawisko występuje w zasadzie w przypadku każdego preparatu tego typu, niezależnie od tego czego by w nim nie było.
Dzisiaj porozmawiamy sobie o plusach i minusach tego preparatu, bazując na zdrowym rozsądku jak tylko się da.
Cena KETO Actives
Cena tego produktu, zależnie od źródła, oscyluje w granicach 140 – 170 zł. Na rynku jest to półka podchodząca pod wyższą, więc za co tak właściwie płacimy, jeżeli mamy do dyspozycji pozycje zdecydowanie tańsze?
Rzeczy takie jak surowce i praca ludzka mają to do siebie, że z reguły nie rosną na drzewach. W tym przypadku mamy do czynienia ze składnikami, których formuła i technologia są opatentowane – w skład Keto Actives wchodzi BioPerine, Clarinol i ForsLean – opracowane tak, aby z surowców wyciągnąć jak najwięcej.
Skład i działanie tabletek KETO Actives
Piperyna
Analizując skład na chłodno szybko dojdziemy do wniosku, że wygląda on bardzo porządnie. Piperyna (BioPerine), jest już na oku naukowców jako substancja potencjalnie mogąca być włączona do leczenia osób otyłych ze względu na swoje wielościeżkowe działanie, o czym pisze Haq i in. w swojej pracy z 2020.
Ekstrakt z gorzkiej pomarańczy i kofeiny oraz synefryna
W preparacie producent postawił także na połączenie ekstraktu z gorzkiej pomarańczy i kofeiny w jednej kapsułce – zawarta w ekstrakcie synefryna jako stymulant zwiększa spoczynkowe zużycie kalorii i zapobiega zmęczeniu. Podobne działanie wykazuje kofeina, a proporcje tych składników są dobrane w przemyślany sposób. Tutaj plus dla producenta.
Sprzężony kwas linolowy (CLA)
Kolejną mocną stroną jest obecność sprzężonego kwasu linolowego (CLA), którego skuteczności została poświęcona metaanaliza Whighama i in. z 2007 roku.
Co prawda w Keto Actives – zażywając wedle zaleceń producenta dwie kapsułki dziennie – jest tego kwasu zdecydowanie za mało. Ma to jednak sens – dieta ketogeniczna, którą ma efektywnie wspomagać, zawiera wiele źródeł CLA. Mleko, sery, mięso wołowe – wszystkie one zawierają ten kwas.
Kapsaicyna oraz ekstrakt z korzenia pokrzywy indyjskiej
Kapsaicyna zaś, zawarta w ekstrakcie z owoców papryki rocznej, jest w składzie chyba tylko dla towarzystwa jako wsparcie przewodu pokarmowego. Nie będzie ona miała zbyt dużego wpływu na samą utratę masy ciała.
Za to ekstrakt z korzenia pokrzywy indyjskiej – jak najbardziej. Dawka zawartej w nim forskoliny ma udokumentowane działanie w obszarach redukcji wagi i zmiany składu ciała, co potwierdza badanie Godarda i in. z 2005 roku.
Ekstrakt z korzenia ashwagandhy oraz chrom
Ostatnim składnikiem Keto Actives jest ekstrakt z korzenia ashwagandhy. Co prawda nie jest on obojętny dla masy ciała sam w sobie, jednak po 125mg/kapsułkę nie warto oczekiwać miażdżących efektów.
Inna sprawa jest z zawartym w produkcie chromem – ma on świetne właściwości normalizujące poziom glukozy we krwi, a w przypadku diety ketogenicznej jest to szczególnie ważne, aby minimalizować potencjalne ochoty na podjadanie słodyczy.
KETO Actives – opinia, recenzja i werdykt
Podsumowując, na tle składów innych preparatów Keto Actives wypada naprawdę przyzwoicie. W połączeniu z odpowiednio prowadzoną dietą ketogeniczną ten preparat ma ogromny potencjał.
Można go też stosować z innymi dietami, jednak są podstawy by sądzić, że efekty nie będą tak zadowalające.
Wtedy zdecydowanie lepszym pomysłem będzie dobranie takiego produktu, który będzie mógł ukazać swój pełny zakres działania przy stosowaniu konkretnej diety.
Literatura
Godard, M.P., Johnson, B.A. and Richmond, S.R. (2005), Body Composition and Hormonal Adaptations Associated with Forskolin Consumption in Overweight and Obese Men. Obesity Research, 13: 1335-1343. https://doi.org/10.1038/oby.2005.162
Leah D Whigham, Abigail C Watras, Dale A Schoeller, Efficacy of conjugated linoleic acid for reducing fat mass: a meta-analysis in humans, The American Journal of Clinical Nutrition, Volume 85, Issue 5, May 2007, Pages 1203–1211, https://doi.org/10.1093/ajcn/85.5.1203
Choudhary, Dnyanraj, Sauvik Bhattacharyya, and Kedar Joshi. „Body weight management in adults under chronic stress through treatment with ashwagandha root extract: a double-blind, randomized, placebo-controlled trial.” Journal of evidence-based complementary & alternative medicine 22.1 (2017): 96-106.